Temat na forum: Porażenie mózgowe- diagnostyka, leczenie- potrzebna porada!

Wyświetlono 2 posty - od 1 do 2 (z 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #1330
  Olga
  Gość

  Dzień dobry!
  Bardzo proszę o udzielanie porad, będę wdzięczna za każdą odpowiedź, poniżej opisuję historię mojego brata.

  Kacper ma 20 lat i jest chłopakiem który urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. To mój brat.
  Kacper nigdy samodzielnie nie chodził, od zawsze porusza się na wózku. Jego ręce nie są całkowicie sprawne, ale jeśli trzeba potrafi sam przesunąć się kawałek na wózku. Kontakt z nim jest bardzo dobry. Wszystko rozumie, jego pasją jest historia. Teraz więcej o stanie zdrowia. Pochodzimy z małej miejscowości- uważam że to ważna informacja ponieważ dostęp do lekarzy czy rehabilitacji od zawsze był bardzo utrudniony. Kacper jako dziecko miał 1-2 godziny rehabilitacji w tygodniu. Od kilku lat nie ma rehabilitacji bo bardzo boi się bólu. Jest nierozciągnięty, jego ruchy są ograniczone. Pojawiają się skurcze. Od dwóch lat, po narkozie niezbędnej do wykonania zabiegów dentystycznych nie opuszcza jednej nogi. Zawsze ma ją mocno przykurczoną.
  Dziś rano dostałam od mamy wiadomość że wczoraj wieczorem wzywali do brata karetkę.
  „Wczoraj o 20.00 wzywalismy do Kacpra karetkę. Strasznie krzyczał, że boli go brzuch. Przyjechali i dali mu leki rozkurczowe. Jak brzuch przestał boleć to zaczęły boleć nogi. Dałam mu trochę ketonalu i krople przeczyszczajace. Dzisiaj jestem w domu. Kacper już się załatwił i na razie jest dobrze. Jeszcze jest trochę wystraszony.”
  Mój brat od lat nie był u lekarza specjalisty. Bardzo chciałabym mu pomóc. proszę o podpowiedź gdzie możemy zgłosić się aby wykonać pełną diagnostykę.
  Największe problemy to nawracające, bardzo bolesne skurcze (to że jest co raz bardziej zwinięty 'w kulkę’ obawiam się że niedługo przestanie siedzieć i będzie tylko w pozycji leżącej na boku) i problemy z załatwianiem się.

  #1332
  Paulina
  Keymaster

  Szanowna Pani,

  na pewno pomogłaby mi informacja na temat tego, skąd Państwo pochodzą – być może znam miejsce, do którego mogłaby Pani udać się z Bratem w pobliżu miejsca zamieszkania.

  Kacper powinien być regularnie rehabilitowany. U nas w Centrum pracujemy różnymi metodami, które wpływają nie tylko na stan aparatu ruchu pacjenta, ale również narządów wewnętrznych, w tym układu pokarmowego, z którym problem ma obecnie Kacper. Sama fizjoterapia również wpływa całościowo na funkcjonowanie organizmu.

  Jeśli mają Państwo możliwość, to zapraszamy do nas na diagnostykę i terapię. Podpowiemy również, jakie dodatkowe badania należy wykonać.

  Pozdrawiam serdecznie

Wyświetlono 2 posty - od 1 do 2 (z 2)
Odpowiedz na: Porażenie mózgowe- diagnostyka, leczenie- potrzebna porada!
Wpisz swoje dane:
Potwierdź poniżej (wymagane):