Temat na forum: Wyleczony kręcz krzywe trzymanie główki

Wyświetlono 15 postów - od 1 do 15 (z 15)
 • Autor
  Wpisy
 • #1462
  Ola
  Gość

  Dzien dobry. Mój syn miał w wieku 10tyg zdiagnozowany kręcz szyi przy okazji badania stawów biodrowych u ortopedy. Zostaliśmy skierowani na rehabilitację, przez ok 5miesiecy rehabilitowalam go w domu vojta 4xdziennie. Wizyty kontrolne ok, u ortopedy okazało się że miesnie szyi są symetryczne i nie ma śladu po kreczu. Maly ma w tej chwili skończone 10 miesiecy i pełen zakres ruchu glowa jednak ustawienie glowy do ucha pozostało. Czasami jest mniej widoczne niekiedy w ogóle, innym razem bardziej. Terapeuta oraz ortopeda nie zalecali kołnierza ortopedycznego. Co w takim przypadku. Maly rozwija się w normie. Praktycznie wszystkich umiejętności nabywał przed czasem. Pelzanie, raczkowanie, teraz jesteśmy na etapie stawania przy wszystkim i próbowania pierwszych kroków.
  Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. Nie wiem jak mu pomóc. A wiem że tak nie mogę zostawić tego.
  Dziękuję

  #1463
  Ola
  Gość

  Dodam jeszcze, że fizjoterapeutka powiedziala ze loteria jest jak będzie układał glowe, i że w najgorszym wypadku będzie miał skolioze… co dla mnie jest srednio zrozumiałe.. bo jak można powiedaiec że nic więcej nie da się zrobić.. a nie szukać innych rozwiązań… po terapii korzystaliśmy jeszcze z zajęć terapii cranio-sakralnej ale po kilku spotkaniach powiedziala ze syn rozwija się prawidłowo i nie widzi sensu dalszych spotkan – jednak ustawienie do prawego barku zpstalo. Syn miał zdiagnozowany kręcz prawostronny szyi.

  #1465
  Paulina
  Keymaster

  Pani Olu,

  czy zostały wykluczone inne przyczyny ustawiania głowy w skłonie bocznym, takie jak: wada wzroku, słuchu czy też zaburzenia strukturalne w obrębie kręgosłupa?
  Niezależnie od powyższych sugeruję jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, który popracuje z dzieckiem w sposób funkcjonalny. Mam tu na myśli odpowiednio dobrane zajęcia ruchowe, podczas których terapeuta zadba o symetryczne ustawienie głowy. Ciało rozwija się i „leczy” w ruchu, dlatego też tylko podczas aktywności dziecko może nauczyć się kontrolować pozycję głowy. Maluch ma dopiero 10 miesięcy i na pewno można jeszcze wiele zdziałać.
  Pozdrawiam serdecznie!

  #1466
  Ola
  Gość

  Syn nie ma wady wzroku ani słuchu…. nie wiem czy nie ma żadnych zaburzeń w strukturze kręgosłupa…

  #1467
  Ola
  Gość

  Mysli Pani ze uda się to wyprostować? A może syn będzie sam w stanie kontrolować ustawienie głowy, spędza mi to sen z powiek…

  #1468
  Ola
  Gość

  Może zapytam inaczej. Wiem, że nie widzi Pani dziecka ale czy miala Pani Już taki przypadek w swojej pracy i czy dało się go skorygować? Może jakaś sugestia n/t tego jak sama mogę z nim jeszcze popracowac.?

  #1469
  Paulina
  Keymaster

  Dzień dobry,

  u znaczącej większości moich pacjentów następowała poprawa po wdrożeniu aktywnej terapii, czyli poprzez ruch. Asymetria ustawienia głowy jest jednym z częstszych problemów, z jakim zgłaszali się do rodzice moich podopiecznych.
  Oczywiście, będzie mogła Pani popracować również samodzielnie z dzieckiem. Konieczne jest jednak poinstruowanie przez świadomego specjalistę, najlepiej pracującego metodą NDT-Bobath.

  Pozdrawiam!

  #1470
  Ola
  Gość

  Dziękuję! Bede w takim razie szukać innej rehabilitantki skoro tamta nie jest w stanie nic więcej zrobić… jeszcze takie pytanie: mysli Pani, że konieczny bedzie powrot do Vojty? Może kontrola okulistyczna tez by się przydała…

  #1471
  Paulina
  Keymaster

  Nie pracuję Vojtą i tak naprawdę tylko w nielicznych przypadkach zdarzało mi się współpracować z terapeutą Vojty.

  Powodzenia!

  #1472
  Ola
  Gość

  Rozumiem… no dobrze. Mam nadzieję że uda nam się w miarę szybko umowic na wizytę i zadziałać jak najszybciej… jeszcze wracajac do Vojty – ja pytalam fizjoterapeutke czy mam jeszcze z synem ” pociagnac ” Vojte ale mowila ze to bez sensu ze to i tak mu nie wypracuje ustawienia glowy… mam nadzieję że nie jest jeszcze za późno. A mysli Pani ze opcją operacji byłaby brana pod uwagę skoro syn ma pelna kontrolę ruchu głowy?

  #1473
  Paulina
  Keymaster

  Raczej nie, operacja zawsze powinna być ostatecznością w trudnych przypadkach. Najważniejsze jest wypracowanie kontroli poprzez aktywną pracę.

  #1474
  Ola
  Gość

  Rozumiem..
  Będziemy działać. Szkoda, ze nie mamy do Pani blizej.. 🙂
  Czy w razie pytań moge się tu z Panią konsultować?

  Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
  Spokojnej niedzieli.

  #1475
  Paulina
  Keymaster

  Oczywiście, jeśli zajdzie potrzeba zapraszam na konsultacje on-line. Opcje znajdzie Pani pod tym linkiem: https://dzieci-rehabilitacja.pl/sklep/3-wizyta-fizjoterapeutyczna-online/
  Pozdrawiam serdecznie!

  #1476
  Ola
  Gość

  Dobry wieczór! Jeszcze jedno pytanie: ze swojego doświadczenia zalecałaby Pani od razu wizyte u Fizjoterapeuty czy najpierw ortopedę? Czy ortopeda może sprawdzic ewentualne nieprawidłowości w strukturach kręgosłupa? Jakimś usg?

  #1490
  Paulina
  Keymaster

  Dobry wieczór,

  najmocniej przepraszam, przypadkowo pominęłam Pani ostatni wpis.

  Czy udało się podjąć decyzję co do dalszej pracy z dzieckiem?

  Pozdrawiam serdecznie

Wyświetlono 15 postów - od 1 do 15 (z 15)
Odpowiedz na: Wyleczony kręcz krzywe trzymanie główki
Wpisz swoje dane:
Potwierdź poniżej (wymagane):