Temat na forum: Skolioza u córki

Ten temat zawiera 2 posty i był ostatnio aktualizowany przez Avatar Natalia 3 lata temu.

Wyświetlono 3 posty - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #683
  Avatar
  Ulka

  Wczoraj dowiedzieliśmy się w poradni rehabilitacyjnej, że moja Julcia ma skoliozę. Ma jedno ramię wyżej od drugiego, krzywo łopatki i bioderka. Czy jeszcze coś oprócz ćwiczeń mogę dla córki zrobić?

  #684
  Paulina
  Paulina
  Keymaster

  Witam!
  W tym wypadku odpowiednio dobrane ćwiczenia to podstawa. Ważne jest też wdrożenie odpowiednich nawyków dotyczących utrzymywania prawidłowej postawy w codziennych czynnościach, nauka korekcji ułożenia własnego ciała. Proszę dostosować miejsca, w których córka odrabia lekcje, bawi się, spędza czas tak, aby umożliwiały one jej przebywanie we właściwej postawie ciała bądź wręcz wymuszały u niej pracę mięśni i autokorekcję. Można też zachęcić córkę do dodatkowej aktywności fizycznej w postaci symetrycznego pływania.

  #1352
  Avatar
  Natalia

  Moja córka też miała krzywe plecy. Jest jedno wyjście- szybka reakcja i fizjoterapia. Dzieci jeszcze szybko się zmieniają i można to ładniej opanować niż jak będzie starsza. Moją córkę prowadziła dobra doktorka w fizjoterapii rzeszowskiej Agnieszka Kwaśny. Teraz przyjmuje w MAZUR Osteopatia i Fizjoteapia KIDS.

Wyświetlono 3 posty - od 1 do 3 (z 3)
Odpowiedz na: Skolioza u córki
Wpisz swoje dane:
Potwierdź poniżej (wymagane):