Temat na forum: Przechylanie głowy przy wadzie oczu.

Wyświetlono 4 posty - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #755
  Natalia
  Gość

  Witam, bardzo proszę o pomoc, Moja córka ma 4 lata, od urodzenia przechylała głowę w lewą stronę, jezdziliśmy po różnych specjalistach, była rechabilitowana do roku czasu, rechabilitacja nie przynosiła żadnych skutków, kręcz wykluczono ponieważ córka nie miała żadnych zgrubień na szyji i bez problemu obracała głową we wszystkie strony,po jakimś czasie okazało się że córka może przechylać głowę ze względu na ustawienie gałek ocznych( zezowała jednym okiem) pół roku temu miała operację, która się udała, niestety córka nadal pochyla głowę, ma krzywy zgryz i asymetrie twarzy, po jednej stronie twarz jest większa, do jakiego specjalisty mam siię udać, czy to może być kręcz? kiedy mówię córce że ma wyprostować głowę to robi ale po chwili znowu ją przechyla…, czy ta asymetria twarzy może się cofnąć? gdzie mam się udać?? bardzo proszę o pomoc

  #756
  Paulina
  Keymaster

  Witam serdecznie,

  czy po operacji była prowadzona rehabilitacja? Jest ona niezbędna, w przeciwnym razie można zaprzepaścić efekty zabiegu.
  U Pani córki była przeprowadzona operacja, zapewne oglądali ją różni specjaliści, w tym ortopedzi. Czy pytała Pani lekarzy, co robić w sytuacji, kiedy zabieg się nie uda?

  Niestety nie mogę Pani powiedzieć, w jakim stopniu będzie można wyleczyć problem córeczki, to wymaga badania na żywo. Jeśli występuje wada zgryzu, prawdopodobnie będzie ona trudna do cofnięcia.
  Bez bezpośredniego badania trudno też ocenić czy głównym zaburzeniem jest kręcz szyi, problem mogą stanowić również zmiany w obrębie innych mięśni.
  Sugeruję, aby udała się Pani do fizjoterapeuty, najlepiej ze specjalizacją w terapii manualnej oraz koniecznie do okulisty. Proszę działać szybko, w przypadku leczenia zaburzeń symetrii liczy się czas.

  #671
  Natalia
  Gość

  Po operacji oglądała córkę tylko Pani okulista która robiła zabieg, żaden inny lekarz jej nie widział, nie była przeprowadzana również rehabilitacja, córka zezowała i po zabiegu przestała zezować , to była tylko operacja oczu… nie miała żadnego innego zabiegu… niestety myśleliśmy że to przez zezujące oko przechyla głowę, niestety oko wyleczone a ona nadal to robi, jak była mniejsza była badana przez różnych specjalistów i oni nie stwierdzili żadnej wady w obrębie mięśniowym, czy po tak długim czasie( córka ma 4 lata) rechabiitacja w ogóle jeszcze ma sens? córka przez to pochylanie ma krzywą buzię i jak juz wcześniej wspomniałam krzywy zgryz. Czy Pani przyjmuje pacjentów w Poznaniu? Jak można by się z Panią umówić?

  #672
  Paulina
  Keymaster

  Witam ponownie,

  problem Pani córeczki wydaje się dość złożony. Ustawienie głowy nie wróciło do normy po zabiegu, ponieważ przez te kilka lat zostało już utrwalone. Po takiej operacji konieczne jest ćwiczenie zarówno ustawienia głowy, jak i wzroku. Niestety może zdarzyć się tak, że jeśli głowa nie będzie ustawiona w symetrii, może powrócić problem zezującego oka.
  Przyjmuję dzieci w Plewiskach na obrzeżach Poznania, jeśli chciałaby Pani umówić się na spotkanie, proszę skorzystać z formularza kontaktowego na stronie internetowej bądź telefonicznie.

Wyświetlono 4 posty - od 1 do 4 (z 4)
Odpowiedz na: Przechylanie głowy przy wadzie oczu.
Wpisz swoje dane:
Potwierdź poniżej (wymagane):