Temat na forum: Co robić z niedowładem nóg po operacji?

Wyświetlono 3 posty - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #681
  Wysocka
  Gość

  Witam! 6 lat temu poszłam na operacje kręgosłupa przepuchlina L4-L5, L5-S1 wystąpiły powikłania-obrzęk śródkanałowy i krwiak, za 1 godz byłam reoperowana ale mam niedowład kończyn dolnych i spastykie. Tydzień temu miałam operowane stopy jedna końsko-szpotawa a druga końska skutek spastyki, mimo rechabilitacji. Zdaje sobie sprawe że zajmuje się pani dziećmi a Ja jestem osobą dorosłą, ale gdy szukałam pomocy w sprawie tych stóp (nikt) nie chciał, to usłyszałam że dobrze by było nawiązać kontakt z lekarzem który zajmuje się dziećmi z porażenie mózgowym bo Ci lekarze mają dużą wiedze w tej dziedzinie. Będe wdzięczna za jakąś odpowiedz. Z uszanowaniem

  #682
  Paulina
  Keymaster

  Witam serdecznie,

  w mojej praktyce w przypadku wrodzonych i nabytych wad stóp i kończyn dolnych, również z występującą spastykę wykorzystuję często terapią manualną trójpłaszczyznową. Jest to metoda, która przynosi rewelacyjne efekty szczególnie u dzieci, ale znajduje również zastosowanie u pacjentów dorosłych. Poza tym proszę rozważyć opcję zaopatrzenia w łuski/ortezy, które będą ograniczały pogłębianie deformacji, pewną ewentualnością są też gipsy ćwiczebne.

  #1309
  andzia
  Gość

  warto poczytac o tlenoterapii , szwagier mial podobnie i po tym doszedł do siebie. Tylko ze on korzystał z dofinansowania z fundacji pomaluj moj swiat z bielska bialej bo ial orzeczenie o niepelnosprawnosci.

Wyświetlono 3 posty - od 1 do 3 (z 3)
Odpowiedz na: Co robić z niedowładem nóg po operacji?
Wpisz swoje dane:
Potwierdź poniżej (wymagane):