Temat na forum: Krecz trzymiesieczny Krzys

Wyświetlono 2 posty - od 1 do 2 (z 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #1315
  Ewelina
  Gość

  Witam,
  Mój synek ma zdiagnozowanie wzmożone napięcie mięśniowe.Oprócz tego przy zastosowaniu na plecach meczy bo odruch moro dlatego fizjoterapeuta zalecił kłaść go na boku lewym i prawym.Zauważyłam ostatnio że syn przekręca glowe zazwyczaj w prawą stronę i ma napięty lewy bark. Tak że nie daje sobie go rozmasowac.Zamowilam poduszkę ortopedyczną.Proszę mi powiedzieć czy on ma krecz i jak mam go układać żeby mu nie zaszkodzić tylko pomoc.

  #1317
  Paulina
  Keymaster

  Witam serdecznie,

  niestety nie jestem w stanie udzielić Pani odpowiedzi na pytanie, czy synek ma kręcz szyi. Żeby stwierdzić ten problem konieczne jest zbadanie dziecka i ocena m.in. mięśni szyi na żywo. Zdarza się, że przy asymetrii ułożeniowej maluchy prezentują takie samo ustawienie ciała.
  Poduszka ortopedyczna jest bardzo dobrą decyzją. Co do układania synka, sugeruję skonsultować się z fizjoterapeutą prowadzącym i poprosić o instruktaż odpowiedniego noszenia malucha oraz układania do snu. Prawdopodobnie konieczne będzie zmodyfikowanie pozycji, aby doprowadzić do równowagi napięcia mięśni szyi i obręczy barkowej.

  Pozdrawiam!

Wyświetlono 2 posty - od 1 do 2 (z 2)
Odpowiedz na: Krecz trzymiesieczny Krzys
Wpisz swoje dane:
Potwierdź poniżej (wymagane):